Rejestracja - tel. 780 600 992

Oliwia Tomkiewicz - tel. 661 941 230

Anna Solecka - tel. 605 988 614

Rejestracja - tel. 780 600 992

Stomatologia dziecięca
Protetyka
Wybielanie zębów
Endodoncja
Stomatologia dziecięca
Stomatologia zachowawcza
Logo Twoja Stomatologia

Chcesz się umówić na wizytę?

 

Zadzwoń do nas !

dentysta lublin

Czynne : Pn - Pt : 9:00 - 20:00

Sob : 9:00 - 14:00

Twoja Stomatologia

Adres: Jana Sawy 10/09
20-400 Lublin

 

Wykonywane zabiegi :

 

Leczenie kanałowe to często ostatnia deska ratunku w ratowaniu zęba. Ten rodzaj terapii jest odrębnym działem stomatologii znanym pod nazwą endodoncja. Kanałowe leczenie zęba pozwala na uniknięcie usunięcia zęba i zachowanie go jeszcze przez długi czas, dlatego też nie należy bać się tej formy leczenia, tylko korzystać z niej w sytuacji, gdy jest ono niezbędne.

 

Zabieg leczenia kanałowego zęba jest w konieczny, kiedy bakterie dostały się już do miazgi zęba, to jest miejsca, gdzie ulokowane są nerwy i naczynia krwionośne odpowiedzialne za procesy życiowe zęba. Powstały proces zapalny musi być jak najszybciej wyeliminowany. Wymaga to zastosowania skomplikowanych działań pozwalających na wyleczenie zęba, to jest leczenia kanałowego (endodoncja).

 

Nowoczesne sposoby leczenia kanałowego

 

Współczesna stomatologia umożliwia skuteczne leczenie zapalenia miazgi zęba. Endodoncja wypracowała zaawansowane narzędzia oraz procesy, które powszechnie znane są pod nazwą leczenia kanałowego. Celem tych działań jest usunięcie chorej miazgi oraz zupełna redukcja bakterii i drobnoustrojów, które powodują procesy zapalne. Eliminując je z organizmu zapobiega się rozprzestrzenieniu infekcji.

 

Leczenie endodontyczne (kanałowe) odbywa się w znieczuleniu. Po otwarciu komory zęba następuje usunięcie zmienionej chorobo miazgi. Następnie stomatolog opracowuje kanały, dezynfekuje je i osusza. Tak przygotowany kanał zostaje wypełniony biozgodnymi materiałami, ząb następnie zostanie zaplombowany. Proces leczenia odbywa się przy stałej kontroli radiologicznej.

 

Przyczyny zakażenia zębów

 

Główną przyczyną wystąpienia zmian zapalnych w miazdze zęba prowadzących do konieczności zastosowania leczenia kanałowego jest próchnica i powodujące ja bakterie oraz drobnoustroje. Próchnica początkowo niszczy zewnętrzną część zęba, a lekceważona przedostaje się go jego głębszych warstw obejmując miazgę. Wtedy też konieczna jest natychmiastowa reakcja i zastosowanie leczenia w celu uniknięcia poszerzenia się stanu zapalnego, który może być niebezpieczny w skutkach.

 

Zdecyduj się na leczenie kanałowe w naszym gabinecie!

 

Leczenie kanałowe to bardzo często jedyna opcja w doprowadzeniu zęba do zdrowego stanu. Endodoncja nie należy do przyjemnych zabiegów, jednakże przykre doznania można zminimalizować dzięki doświadczeniu lekarzy i użyciu najnowocześniejszych metod oraz sprzętu stomatologicznego.

 

Decydując się na kanałowe leczenie zęba dobrze skorzystać z usług najlepszych specjalistów. Profesjonalni dentyści z gabinetu Twoja-Stomatologia wykonują skuteczne leczenie endodontyczne z wykorzystaniem nowoczesnej technologii. Zabieg jest bezbolesny i gwarantuje zdrowe zęby. Dodatkowym atutem jest atrakcyjna cena leczenia kanałowego w gabinecie Twoja-Stomatologia. Nie zwlekaj i zadbaj o swoje zęby już dziś.

 

Endodoncja

Endodoncja

Stomatologia

dziecięca

Endodoncja : Leczenie kanałowe w Lublinie

 

piękny i zdrowy uśmiech

Zadbamy o Twój


‼SZANOWNI PAŃSTWO‼
▶ W ZWIĄZKU Z PANUJĄCĄ EPIDEMIĄ KORONAWIRUS (COVID-19), PRAGNIEMY POINFORMOWAĆ, ŻE DLA BEZPIECZEŃSTWA NASZYCH PACJENTÓW ORAZ SWOJEGO, GABINET STOMATOLOGICZNY JEST ZAMKNIĘTY DO ODWOŁANIA.
▶PRZYPOMINAMY RÓWNIEŻ, A WRĘCZ APELUJEMY!
ZACHOWAJMY ZDROWY ROZSĄDEK, ZACHOWAJMY WSZELKIE ZASADY HIGIENY I PRZEDE WSZYSTKIM #ZOSTAŃWDOMU ! PRZECZEKAJMY TEN STRASZNY CZAS W DOMU, ZADBAJMY O SIEBIE I SWOICH BLISKICH!
BYWAJCIE ZDROWI I UWAŻAJCIE NA SIEBIE!

Zdrowe zęby Lublin Dentysta