Rejestracja - tel. 780 600 992

Protetyka
Wybielanie zębów
Endodoncja
Stomatologia dziecięca
Stomatologia zachowawcza
Logo Twoja Stomatologia

Chcesz się umówić na wizytę?

 

Zadzwoń do nas !

Oliwia Tomkiewicz - tel. 661 941 230

Anna Solecka - tel. 605 988 614

Rejestracja - tel. 780 600 992

dentysta lublin

Czynne : Pn - Pt : 9:00 - 20:00

Sob : 9:00 - 14:00

 

Twoja Stomatologia

Adres: Jana Sawy 10/09
20-400 Lublin

 

Wykonywane zabiegi :

Stomatologia

zachowawcza

Utrata zębów powoduje poważne problemy, nie tylko natury estetycznej, ale także medycznej. Pacjenta dotyka przede wszystkim dyskomfort związany ze skrępowaniem podczas rozmowy czy niemożności uśmiechania się. Do tego brak uzębienia może powodować poważne zmiany w pozostałych zębach oraz w stawach skroniowo-żuchwowych. Dlatego też ubytki powinno się szybko wypełniać.

 

Z pomocą pacjentowi przychodzi protetyka - dział stomatologii, który skutecznie odtwarza warunki zgryzowe, często tworząc je jeszcze lepszymi niż nieistniejące już naturalne. Protetyka to doskonałe rozwiązanie dla osób borykających się z ubytkami w uzębieniu.

 

Rodzaje wykonywanych protez zębowych 

 

Nowoczesna technologia oraz umiejętności i zdolności manualne protetyków i stomatologów pozwalają na uzyskanie doskonałych efektów. Konkretne uzupełnienie dopasowywane jest indywidualnie do pacjenta, dlatego też protezy zębowe występują w kilku wariantach.

 

Obecnie pacjenci mają do dyspozycji trzy rodzaje uzupełnień protetycznych. Są to:

  • Uzupełnienia stałe - protezy lub elementy przymocowane na stałe do szczęki
  • Protezy ceramiczne, korony porcelanowe, mosty protetyczne;
  • Uzupełnienia ruchome - proteza akrylowa, proteza szkieletowa, protezy acetalowe;
  • Uzupełnienia kombinowane - protezy ruchome, które łączy się z elementami stałymi stosując specjalne zasuwy, zatrzaski, rygle, korony teleskopowe.

 

Porcelanowe implanty zębowe

 

Rekonstrukcja i odbudowa uzębienia z wykorzystaniem protez i implantów wymaga wytrawnego specjalisty, który będzie w stanie jak najlepiej dobrać odpowiednie implanty. Dbając o walory zarówno praktyczne, jak i estetyczne, niezwykle częstym materiałem wykorzystywanym w protetyce jest porcelana, z której produkuje się zęby porcelanowe.

 

Porcelanowe implanty zębowe od wielu lat doskonale sprawdzają się u pacjentów, czego efektem są najlepsze opinie. Porcelanowy implant może występować na podbudowie metalowej lub bezmetalowej. Opcja podbudowy bezmetalowej jest jednak bardziej estetyczna. Mosty porcelanowe to jedno z najlepszych i najbardziej skutecznych rozwiązań.

 

Jak czyścić protezy zębowe?

 

Wykonane i zastosowane u pacjenta protezy zębowe musza być utrzymywane w czystości. Jeżeli proteza zamocowana jest na stałe, wykonywać należy te same zabiegi, jak przy zębach stałych - szczotkowanie (specjalne szczotki), nitkowanie, płukanie. Wyjmowane protezy należy czyścić bakteriobójczymi płynami poświęcając najwięcej uwagi miejscom, w którym styczne są one z dziąsłami. Wykorzystuje się do tego specjalne szczoteczki oraz substancje polecone przez protetyka i stomatologa.

 

Jak przechowywać protezy zębowe?

 

Wyjmowane protezy wymagają również odpowiedniego przechowywania. Przysłowiowa szklanka z wodą niestety nie jest tym rozwiązaniem. Protezy przechowuje się w specjalnych opakowaniach wyposażonych w ociekacz oraz pokrywkę. Wilgotne środowisko sprzyja rozwojowi bakterii, dlatego protezę przechowuje się w warunkach suchych.

 

Dobre protezy zębowe zrobisz w gabinecie Twoja-Stomatologia

 

Decydując się na protezy zębowe czy wstawianie zębów warto skorzystać z usług gabinetu Twoja-Stomatologia. Profesjonalny i doświadczony personel pozwoli dobrać najbardziej odpowiednią protezę, która w pełni zadowoli pacjenta i będzie służyła przez lata. Twoja-Stomatologia gwarantuje efektywne uzupełnienia protetyczne (protezy zębowe, implanty zębów, mosty protetyczne, korony, licówki). Z gabinetem Twoja-Stomatologia Twoje życie się odmieni i uśmiechnie się na nowo!

Endodoncja

Endodoncja

Stomatologia

dziecięca

Wykonywane zabiegi :

Protetyka : Protezy zębowe dla mieszkańców Lublina

piękny i zdrowy uśmiech

Zadbamy o Twój


‼SZANOWNI PAŃSTWO‼
▶ W ZWIĄZKU Z PANUJĄCĄ EPIDEMIĄ KORONAWIRUS (COVID-19), PRAGNIEMY POINFORMOWAĆ, ŻE DLA BEZPIECZEŃSTWA NASZYCH PACJENTÓW ORAZ SWOJEGO, GABINET STOMATOLOGICZNY JEST ZAMKNIĘTY DO ODWOŁANIA.
▶PRZYPOMINAMY RÓWNIEŻ, A WRĘCZ APELUJEMY!
ZACHOWAJMY ZDROWY ROZSĄDEK, ZACHOWAJMY WSZELKIE ZASADY HIGIENY I PRZEDE WSZYSTKIM #ZOSTAŃWDOMU ! PRZECZEKAJMY TEN STRASZNY CZAS W DOMU, ZADBAJMY O SIEBIE I SWOICH BLISKICH!
BYWAJCIE ZDROWI I UWAŻAJCIE NA SIEBIE!

Zdrowe zęby Lublin Dentysta